OBRM-PDUKM sërish e fton pushtetin për zgjedhje të parakohshme dhe referendum

Maqedonia

OBRM-PDUKM sërish e fton pushtetin për zgjedhje të parakohshme dhe referendum

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 17:46
Foto ilustrim

OBRM-PDUKM-ja sërish e ka ftuar pushtetin të respektojë sipas tyre, vullnetin e shumicës së qytetarëve dhe të pranojë zgjedhje të parakohshme dhe referendum.

Nga kjo parti thonë se të gjitha anketat e fundit të cilat janë edhe të besueshme, nxjerrin opozitën maqedonase fituese me një përparësi të theksuar.

Deri tani, LSDM-ja nuk pranon as zgjedhje të reja dhe as referendum për përmbajtjen e kornizës negociuese.

“Dëshmia më e mirë se numrat janë të vërteta është fakti që pushteti i drejtuar nga LSDM-ja dhe BDI-ja ik nga dy çështje kryesore në të cilat do të mund të shihet qartë vlerësimi i qytetarëve. E para janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe i dyti është referendum në të cilin qytetarët masivisht do ta refuzojnë propozimin bullgar”.

“Këto janë dy forma të demokracisë së drejtpërdrejtë ku qytetarët do ta thonë më mirë vlerësimin e tyre. I ftoj për këtu, në Prilep të pajtohen edhe për zgjedhje të parakohshme edhe për referendum”, tha Aleksandar Nikollovski nga OBRM-PDUKM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat