Regjistrohen dy viktima dhe 693 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen dy viktima dhe 693 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.480 teste, ndërsa janë regjistruar 693 raste të reja me coronavirus.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 826 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Në 24 orët e kaluara janë konfirmuar dy viktima. Në Shkup (77) dhe Bogdanci (77).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 333.360, numri i të shëruarve është 319.717, numri i të vdekurve është 9.400, ndërsa numri i rasteve aktive është 4.243.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat