Në Tabanoc pritet rreth një orë, në Bogorodicë 40 minuta për dalje nga Maqedoni

Maqedonia

Në Tabanoc pritet rreth një orë, në Bogorodicë 40 minuta për dalje nga Maqedoni

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata. Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të lartë.

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë koha pritjes për dalje nga vendi është 40 minuta, ndërsa në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Pelnice për dalje dhe hyrje në vend pritet rreth një orë.

Në vendkalimet e tjera nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat