LSDM: Nëse Mickoski është i sinqertë, le t’i japë fund bllokadës në Kuvend

Maqedonia

LSDM: Nëse Mickoski është i sinqertë, le t’i japë fund bllokadës në Kuvend

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 10:41
LSDM

Ne dhe opinioni në qytetin e Shkupit i kemi parë shumë mirë të ashtuquajturat koncepte të Hristijan Mickoskit, tenderë, janë koncepte për komisione dhe tenderë dhe asgjë tjetër, prandaj qeveria po merr përsipër ngrohjen në qytetin e Shkupi, thanë sot nga LSDM.

Nga atje i bëjnë thirrje liderit të OBRM-PDUKM-së “nëse është i sinqertë të tregohet në Kuvend dhe t’i japë fund bllokadës së Kuvendit në kohë krize”.

“Le ta përkrahë ligjin për ndërtim dhe 50 ligje të tjera që i kanë bllokuar deputetët e OBRM-PDUKM-së. Se Mickoski nuk ka qëllim të sinqertë, shihet edhe nga fakti se edhe pse përfaqësuesit e OBRM-PDUKM-së janë të ftuar gjithmonë në seancat e Këshillit Ekonomik, ata nuk vijnë.

Pallati i Bardhë nuk është vend zgjidhjeje por krijimi i problemeve, kjo godinë është sinonim i korrupsionit dhe krimit, mishërim i krimit nga i cili burojnë të gjitha bllokadat në dëm të shtetit”, thonë nga LSDM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat