Osmani për vizitë të parë zyrtare në Arabinë Saudite

Maqedonia

Osmani për vizitë të parë zyrtare në Arabinë Saudite

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:46
Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot do të qëndrojë në vizitën e parë zyrtare në Mbretërinë e Arabisë Saudite, në nivel të Ministrave të Punëve të Jashtme.

Gjatë vizitës, Osmani do të realizojë takim me Lartmadhërinë e Tij Princin Faisal bin Farhan Al Saud, Ministër i Punëve të Jashtme i Mbretërisë së Arabisë Saudite, si dhe me zyrtarë të tjerë të lartë të vendit.

Qëllimi i vizitës është avancimi i mëtejmë i marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite.

Me fokus të veçantë në bashkëpunimin në fushën e ekonomisë, turizmit dhe marrëdhënieve të biznesit ndërmjet dy vendeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat