Parashikimi i motit në Maqedoni

Maqedonia

Parashikimi i motit në Maqedoni

Më: 27 janar 2023 Në ora: 08:33
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me reshje të shiut dhe borës në vendet më të ulëta, ndërsa në male dhe viset më të larta reshjet do të jenë me dëborë.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 5 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut dhe borës. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat