Policia shpëtoi çiftin nga Shkupi që ishte bllokuar në borë

Maqedonia

Policia shpëtoi çiftin nga Shkupi që ishte bllokuar në borë

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 12:39
Foto ilustriml

MPB bën të ditur se gjatë ditës së djeshme në Krushevë kanë shpëtuar një çift nga Shkupi të cilët kishin ngecur në borë me veturën e tyre “Dacia”.

MPB bën të ditur se pas evakuimit të çiftit është larguar edhe makina e bllokuar.

“Më datë 04.02.2023 në ora 16:23 në SPB-Manastir, K.R.(22) nga Shkupi ka kërkuar ndihmë pasi bashkë me bashkëshorten e tij kishin ngecur në borë në rrugë nga monumenti “Sliva” deri te liqeni i Krushevës, me veturë pasagjerësh “Dacia” me targa të Shkupit.

Policët e Departamentit të Policisë për Siguri në Komunikacionin Rrugor në Krushevë kanë kryer kontrolle në terren dhe në ora 16:35 në vendin e quajtur “Tushot” personat janë konstatuar në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa automjeti është larguar”, t
honë nga MPB.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat