Kaevski: Gruevski nëse vjen në Maqedoni do të vuaj dënimin me burg

Maqedonia

Kaevski: Gruevski nëse vjen në Maqedoni do të vuaj dënimin me burg

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 22:48
Kaevski

LSDM si parti është e vetmja që menjëherë zgjedh lider dhe kjo tregon madhështinë e saj. Kur OBRM-PDUKM ka probleme brendapartiake dhe përçarje, partia tenton të thotë se ka takime të fshehta përmes ndërmjetësuesve me LSDM-në, tha Darko Kaevski për “TV24”.

Kaevski tha se kjo është defokus. Në OBRM-PDUKM nuk ka kohezion për shumë çështje. Ato numërohen dhe numërohen dhe vulosen reciprokisht. Nuk po llogaris deputetët se kush e ka emëruar. Në OBRM-PDUKM ka struktura që janë pro-evropiane dhe thonë se drejtimi në të cilin po lëviz lidershipi i opozitës tani nuk është i mirë.

“Unë thashë se as nuk kemi pasur dhe as do të kemi kontakte me Nikolla Gruevskin. Kur Gruevski të hyjë në vend, ai do të duhet të vuajë dënimet me burg pas vendimeve përfundimtare të gjykatës. Për ne fokusi kryesor është që ky vit të jetë viti i ndryshimeve kushtetuese për të vazhduar rrugën evropiane”, tha Kaevski dhe shtoi se edhe Zaev ka mohuar të ketë takime të tilla.

Deputeti tha se duhet të diskutohet në koalicion, siç u diskutua për ndryshimet në Kodin Penal dhe Ligjin për Amnisti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat