Kandidatët për president prezantojnë platformat e tyre përpara qytetarëve nëpër Maqedoni

Maqedonia

Kandidatët për president prezantojnë platformat e tyre përpara qytetarëve nëpër Maqedoni

Më: 20 prill 2024 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Sot, në vijim të fushatës për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedoni, kandidatët janë të angazhuar në prezantimin e platformat e tyre para qytetarëve nëpër qytete dhe fshatra të vendit.

Stevo Pendarovski, kandidati për president i mbështetur nga koalicioni i LSDM-së, do të vizitojë banorët në Novosellë, Bosilovë, Vasilevë dhe do të mbajë tubime në Radovish dhe Strumicë. Ndërsa kundërshtari i tij, Gordana Siljanovska-Davkova, kandidatja për kryetare të shtetit e mbështetur nga OBRM-PDUKM, do të prezantojë programin para qytetarëve në Kamenicë, Pehçevë, Berovë dhe Dellçevë.

Gjithashtu, kandidati për president Stevço Jakimovski dhe koalicioni ‘Guxim për Maqedoninë’ do të mbajnë tubim në lagjen Karposh të Shkupit, ndërsa kandidati për kryetar të “Lëvizjes ZNAM”, Maksim Dimitrievski, do të prezantojë programin para qytetarëve në Resnjë të Pretorit, Novaci dhe Manastir.

Në ditën e tretë të fushatës për zgjedhjet parlamentare, kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, do të takohet me qytetarët e Bërvenicës dhe Tetovës për të ndarë mendime dhe për të dëgjuar prej tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat