Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maqedonia

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Më: 25 maj 2024 Në ora: 19:39
Foto ilustrim

Koalicioni Fronti Evropian i udhëhequr nga BDUi ka parashtruar ankesë deri te Komisioni Shtetëror për Zgjedhje për rivotimin në vendvotimin 2101 në Llërcë të Komunës së Zhelinës.

Kjo është ankesa e vetme në lidhje me rivotimet që nodhën në zonën zgjedhore gjashtë dhe pesë.

KSHZ e ka për detyrë që në afat prej 72 orëve të merr vendim në lidhje me ankesën. Pas vendimit të KSHZ-së, vendimi mund të dërgohet në Gjykatën Administrative e cila duhet të vendosë për 48 orë.

Kujtojmë se pas rivotimit në Llërcë të Komunës së Zhelinës, koalicioni Fronti Evropian humbi një deputet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat