Bexheti: Fronti Europian nuk e ka parë propozim ligjin për komunat

Maqedonia

Bexheti: Fronti Europian nuk e ka parë propozim ligjin për komunat

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 16:42
Blerim Bexheti

VLEN dhe OBRM-PDUKM kanë propozuar që në momentin që një kryetar komune kandidon për zgjedhjet parlamentare, në vend të tij të caktohet një ushtrues detyre, por Blerim Bexheti nga Fronti Europian tha se nuk e kanë parë një propozim të tillë e pasi të informohen rreth kësaj do të deklarohen.

Ndërsa kur u pyet nëse janë të gatshëm për zgjedhje, Bexheti tha se gjithmonë kanë qenë të gatshëm dhe se asnjëherë nuk kanë ikur nga zgjedhjet.

“Ne, asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet.

Gjithmonë kemi qenë të përgatitur”, tha Bexheti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat