Suela Mehmeti

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Suela Mehmeti

Më: 14 prill 2020 Në ora: 00:02
Suela Mehmeti

Sot bëhet një vit plot pikëllim e mall për humbjen e hidhur të më të dashurës sonë, Suela, engjëlli ynë më i bukur që ike e na le përgjithmonë të pa krahë. 

As fjalët e lotët e tërë shpirtit nuk e shprehin dot boshllëkun e krijuar në zemrat e më të dashurve tu, në lule të femijërisë tënde u ndave papritur nga kjo jetë pa patur mundësi për të thënë lamtumirën e fundit. 

Qenka pafundësisht e vështirë ta përjetojmë ketë dhimbje kaq të thellë, ku vetëm dashuria e paskajshme që ndiejme për ty e rritë dhe e mban gjallë shpresën për të të ritakuar në amshim.

Suela më e dashura jonë, zemrat tona vazhdojnë të rrahin fortë për ty e me bindje që tanime je në nje botë më të bukur duke na vëzhguar me krenari se jemi durimtarë të devotshëm,  vetëm për hir të shpirtit tënd të dëlirë.

Të kujton më mall të pashuar: Tezja Lule më bashkëshortin Ajetin, me vajzat Herolinda dhe Jetmira, dhe djalin Shqiprimin.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat