Kreshnik Brahim Rama

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Kreshnik Brahim Rama

Më: 22 prill 2020 Në ora: 10:12
Kreshnik Brahim Rama

Edhe këtë vit, si 12- vitet e tjera na mungon niki i hallës.

Dola shumë herët në mengjes në ballkon e po shikoj yjet ne qiell. Dhe e pyeta veten, qillin nga ju eshte Niki jonë? Fillova të bisedoj me yllin në qiell për një kohë të gjatë dhe po i tregoj se sa ti i mungon vëllait tim, tu kanë rritur nipat e mbesat oh Nik.! Ngado që ne shkojmë ti je në zemrat tona.

Me lot në sy të kujton: Halla Ajna me Bashkëshortin Isa Gjoshi, me fëmijët Merita, Melia, Fana, Filloreta, Blerta, Besforti, Bledari

***

Ngado që të shkoj, eci ditë e natë, m'pyesin zogjet e Pranverës, nuk më lën rehat, m'pyesin ata m'pyesin, sikur nuk e din, ku na shkoj Kreshnik, pse me neve nuk rrinë

dhe une ju pergjigjem, sikur nuk e din, se ti je Engjull, por jo ma në mesin Tim…!

Të kujtojmë me krenari: Nipi Bledar Gjoshi me Bashkëshorten Sarandën, Djalin Klevisin

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat