Emine Nuraj - Zukaj - Bota Sot
Emine Nuraj - Zukaj

Perkujtime

E diel, 16 dhjetor 2018

Emine Nuraj - Zukaj

Më: 21 mars 2018 Në ora: 01:06
Emine Nuraj - Zukaj

Vështirë qenka të humbasësh anëtaren e familjes, shoqen e jetës e cila asnjëherë nuk u përkul dhe se kurseu vetën me sfidat që na ballafaqoi jeta. Sa herë vjen  marsi sjell pranverën sjellë pranverën por ne nuk po mundemi të gjejmë ngushëllim askund, madje as te koha e cila njihet si shërues plagësh.

Vështirë po e kemi të jetojmë pa Ty Bashkëshorte, Nënë e Gjyshe e dashur. Do të jetojmë me imazhin tënd, i lehtë të qoftë dheu i amshimit  nhtresat e gjirit të tokës së përjetësisë.

Të përkujtojnë me mall dhe dashuri të pashuar: Bashkëshorti Elezi, djemtë Jetoni, Afrimi, Kujtimi, Arsimi, rejat Hikmetja, Arbesa, Liridona, nipat Albijoni, Gentijani, Erjani, mbesat Jehona, Eminja, Denisa, Esila e vogël.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test