LDK, Mehmeti: Nuk mund të këtë përçarje nëse i rikthehen votuesit

Politika

LDK, Mehmeti: Nuk mund të këtë përçarje nëse i rikthehen votuesit

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 15:34
LDK

Analisti politik, Faton Mehmeti, ka thënë për gazetën “Bota sot” se një figurë e besuar nga elektorati, do bënte që të rikthehet përsëri LDK-ja e dikurshme.

“Tanimë s`ka asnjë dyshim, LDK duhet ta merr një figurë e respektuar dhe e besuar nga elektorati, por assesi nga ata që e kanë sjellë këtë parti në këtë gjendje. Arroganca ndaj elektoratit, injoromi që iu bë atyre nga kreu i partisë dhe një pjesë e madhe e kryesisë, janë arsye e debaklit që pësoi LDK. Por, kjo parti nuk mund të ngritët nga ata që e kanë sjellë në këtë gjendje, andaj një figurë e besuar nga elektorati do bënte që të rikthehet përsëri LDK-në e dikurshme”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Sipas tij, një figure e tillë do të ishte Osmani, për të cilën vlerëson se mund të kishte ndonjë pakënaqësi tek zyrtarët e tjerë të LDK-së.

“Mbase Vjosa Omsani do të ishte figura e vetme besoj që mund ta rikthejë besimin tek elektorati i zhgënjyer i kësaj partie. LDK mund ta sjellë dëshpërim te ndonjë nga ish zyrtarët e afërt me Isën, mirëpo e rikthen votuesin, kështu që nuk mund të këtë përçarje nëse i rikthehen votuesit”, ka cilësuar ai për “Bota sot”.

Në fund, ai tregon se çfarë efekti mund të këtë në këtë parti nëse do të kishte përçarje

“Mund të këtë përçarje, por që s`do kenë asnjë efekt negativ, përkundrazi mund të këtë efekt pozitiv, nëse largohen nga partia të gjithë ata që u treguan arrogantë ndaj qytetarëve”, ka përfunduar Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat