Sondazhi i “Bota sot”: Ja kush fiton në garën për Prishtinën

Politika

Sondazhi i “Bota sot”: Ja kush fiton në garën për Prishtinën

Nga: G.B Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:28
Arben Vitia dhe Përparim Rama

Shumë komuna të Kosovës kanë shkuar në balotazh në zgjedhjet lokale të mbajtura me 17 tetor.

Në mesin e këtyre komunave bën pjesa edhe Prishtina, ku në balotazh do të përballen kandidatët e LVV-së dhe LDK-së, Arben Vitia dhe Përparim Rama.

Dje gazeta “Bota sot” ka realizuar një sondazh se kush duhet të jetë kryetar i Prishtinës.

Sipas këtij sondazhi, 60.15 për qind janë pro Arben Vitisë apo 2442 vota.

Ndërsa, për kandidatin e LDK-së Përparim Rama kanë votuar 39.85 për qind e votuesve apo 1618 vota.

Në përballjen e tyre pas një muaji do të shohim se cili nga të dy do të dalë fitues nga votat e qytetarëve.

Votuesit e këtij sondazhi nuk përfaqësojnë votuesit e Komunës së Prishtinës por janë vota nga lexuesit e gazetës "Bota sot"./BS/

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat