Gara për Istogun/Votuesit zgjedhin fituesin në mes të Feratit dhe Berishës

Politika

Gara për Istogun/Votuesit zgjedhin fituesin në mes të Feratit dhe Berishës

Nga: G.B Më: 28 tetor 2021 Në ora: 16:57
Bekë Berisha dhe Ilir Ferati

KQZ ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 17 tetorit.

Sipas rezultateve, 21 komuna do të përballen në balotazh me 14 nëntor.

Në mesin e tyre është edhe komuna e Istogut, ku në raundin e dytë të zgjedhjeve do të përballen Ilir Ferati nga LDK dhe Bekë Berisha nga AAK.

Sipas KQZ-së, Ilir Ferati në zgjedhje ka marrë 41.09 për qind të votave, ndërsa Bekë Berisha 26.49 për qind të votave.

Ndërsa, në bazë të një sondazhi online të gazetës “Boa sot” se kush duhet të jetë kryetar i Istogut, fitues ka dalë Ilir Ferati nga LDK, me gjithsej 88.63 për qind apo 1551 vota, ndërsa Bekë Berisha ka marrë gjithsej 11.37 për qind apo 199 vota.

Votat e këtij sondazhi nuk paraqesin votat e qytetarëve të komunës së Istogut por ato të lexuesve të gazetës “Bota sot”./BS/

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat