Entuziazmi nga Grenelli, suksesi zgjedhor dhe rreziku nga kthimi i klanit Mustafa!

Politika

Entuziazmi nga Grenelli, suksesi zgjedhor dhe rreziku nga kthimi i klanit Mustafa!

Arnita Zeneli Nga Arnita Zeneli Më 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:12
Richard Grenell dhe Isa Mustafa

Pas humbjes se thellë të LDK-së në zgjedhjet që u zhvilluan më 14 shkurt, kreu i saj Isa Mustafa ka dhënë dorëheqjen. Ky i fundit ka dorëzuar dorëheqjen para strukturave të partisë.

LDK në zgjedhjet nacionale nuk kishte fituar në asnjë komunë, ndërsa ka humbur thellë edhe në komunat ku udhëhiqnin zyrtarët e këtij subjekti politik.

Ish-ministri Agim Veliu e ka pranuar humbjen në bastionin më të madh të LDK-së në Podujevë.

Ai tha se ky është vullnet i sovranit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat