Deputeti i VV-së flet për ngjarjet e fundit në vend, ka një paralajmërim

Politika

Deputeti i VV-së flet për ngjarjet e fundit në vend, ka një paralajmërim

Nga: M.H. Më: 12 prill 2022 Në ora: 20:51
Foto ilustrim

Situata në vend po vazhdon të jetë e tensionuar mes pozitës dhe opozitës.

Kritikat e vazhdueshme që ka opozita po arrijnë të sjellin debate të mëdha.

E në lidhje me situatën aktuale në vend në një intervistë për “Bota sot”, ka folur deputeti nga radhët e LVV, Enver Dugolli.

Ai ka përmbledhur të gjitha ngjarjet që kanë prekur vendin tonë e duke mos lënë anash as situatën e luftes në Ukrainë.

Deputeti ka folur për operacionin policior që së fundmi u zhvillua për të minimizuar krimin dhe korrupsionin, duke e cilësuar një hapë të madhë drejt saj.

Dugolli ndër të tjera kërcënimet e Serbisë i sheh rrezik për gjith Ballkanin e jo vetëm Kosovën, duke paralajmëruar gjith vendet e botës të shohin këto përgatitje të Serbisë.

Gara e Serbisë për armatim, ku herë blenë e herë merr donacione nga Rusia e Bellorusia e nga Kina, nuk është sinjal i mirë për Ballkanin e sidomos për Kosovën. Bota duhet ta kuptoj qe Serbia vazhdon të jetoj me mentalitetin e së kaluarës dhe me luftërat qe zhvilloj Millosheviqi. Bilës, presidenti i Serbisë Vuqic kur fliste për të (Millosheviqin), thoshte që e meta e tij është që nuk arriti të mbaronte projeksionet e tij... Pra Serbia nuk ka ndryshuar, ajo vetëm sa po forcohet”, u shpreh Dugolli për “Bota sot”.

Intervistën e plotë mund ta lexoni nesër në “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat