Shkup, 119 gjoba për shkeljet e rregullave në trafik

Shkupi

Shkup, 119 gjoba për shkeljet e rregullave në trafik

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (26.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik.

Në territorin e Komunës së Gjorçe Petrovit janë shqiptuar gjithsejtë 119 gjoba, dhe atë: 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 5 për vozitje në gjendje të dehur, 11 për kalim në të kuqe në semafor, 16 për përdorim të telefonit dhe 7 për mosvënien e rripit të sigurisë.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë për kujdes më të madh në komunikacion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat