160 gjoba në Shkup, 71 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

160 gjoba në Shkup, 71 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 13 shtator 2021 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsej 160 gjoba

Prej gjobave të shqiptuara, 71 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, 21 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 3 për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar edhe 8 gjoba për përdorim të telefonit, 5 gjoba për vozitësit e motoçikletave dhe 4 për tejkalim të parregullt.

MPB i fton shoferët të jenë të kujdesshëm gjatë drejtimit të makinave dhe të kontribuojnë për rrugë më të sigurta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat