Digjen dy makina në Shkup - Bota Sot
Digjen dy makina në Shkup

Shkupi

Digjen dy makina në Shkup

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 10:24
Ilustrim

Dy makina në mëngjesin e sotëm janë djegur në Shkup, ndërsa është shkaktuar edhe dëm i madh material.

Siç njoftojnë nga Brigada e Zjarrfikësve në Shkup, në shuarjen e zjarrit të makinës së parë që u dogj në rrugën “Durmitorska” kanë marrë pjesë një makinë zjarrfikëse dhe katër zjarrfikës. Nga zjarri është shkaktuar dëm prej 150 mijë denarëve, ndërsa i njëjti është lokalizuar në periudhën prej orës 2:30 deri 3:30.

Makina e dytë është djegur në rrugën “Mirosllav Krllezha” ku gjithashtu kanë marrë pjesë katër zjarrfikës dhe një makinë zjarrfikëse. Dëmi material nga ky zjarr nuk është konstatuar, ndërsa është shuar në orën 5:10 të mëngjesit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...