Largohet shiu e bora/ Nesër vendi ‘goditet’ nga masat ajrore të qendrueshme por më të ftohta

Shqipëria

Largohet shiu e bora/ Nesër vendi ‘goditet’ nga masat ajrore të qendrueshme por më të ftohta

Më: 1 shkurt 2022 Në ora: 15:44
Foto ilustrim

Situata e paqendrueshme që ka risjellë në vend reshjet e shiut e dëborës do të jetë e përkohshme. 

Sipas sinoptikanëve nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, ditën e nesërme do të hyjnë në qarkullim masat ajrore të qendrueshme më të ftohta.

Këto do të sjellin kthjellime në zonat bregdetare e ato të ulta ndërsa në male do të ketë vranësira deri mesatare.

Ngricat do të përfshijnë zonat malore dhe ato kodrinore të vendin.

Era kryesisht do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdetin jugor. Valëzimi i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -5 deri 2°C
në zona e ulëta 0 deri 12°C
në zona bregdetare 2 deri 12° C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat