Haliti i pikëlluar: O kampion, o sportist i madh, sa shumë na trishtove sot!!!

Sporti

Haliti i pikëlluar: O kampion, o sportist i madh, sa shumë na trishtove sot!!!

Nga: K.G. Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 12:54
Klavio Meça majtas dhe Astrit Haliti djathtas, foto në Kazan të Rusisë, para disa viteve kur u mbajt Kampionati Botëror

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Notit të Kosovës, Astrit Haliti, konfirmon një lajm të rëndë për botën e sportit, për vdekjen e notarit Klavio Meça, ish reprezentues i Shqipërisë.

“O kampion, o sportist i madh, sa shumë na trishtove sot!!!

O Kampion i parajsës sa i madh ishe!

Nuk kam fjalë ta përshkruaj madhështinë tënde, Kampion pusho i qetë, do mbetesh përjetësisht Kampion Klavio!!!

Miku im Besnik Meca Zoti ju dhashtë forcën juve dhe gjithë familjes!!!”, ka shkruar Haliti në profilin e tij në facebook.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së të riut nga 24-vjeçar nga Fushë Kruja, por sipas informacioneve të para dyshohet për një atak kardiak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat