Tenistja numër një në Rusi kërkon të ndalet lufta

Tenis

Tenistja numër një në Rusi kërkon të ndalet lufta

Më: 28 shkurt 2022 Në ora: 16:07
Anastasia Pavlyuchenkova

Tenistja numër një në Rusi, Anastasia Pavlyuchenkova, ka bërë thirrje të përfundojë dhuna dhe lufta në Ukrainë.

Ajo, me anë të një postimi  në rrjetin social Instagram, ka deklaruar se ambiciet personale dhe motivet politike nuk mund të justifikojnë dhunën.

“Kjo e mohon të ardhmen jo vetëm për ne, por edhe për fëmijët tanë.

Ndaloni dhunën, ndaloni luftën”,ka thënë Pavlyuchenkova, shkruan Skynews,.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat