Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Tenis

Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 19:09
Rafael Nadal

Rafael Nadal ndihet shumë i lumtur pasi fitoi në finale të ‘Roland Garros’ ndaj Casper Ruus, të cilin e ka lavdëruar për talentin e tij, teksa ka falënderuar të gjithë që e rrethojnë për punën dhe përkrahjen.

Tenisti spanjoll ka fituar ndaj norvegjezit Ruud me rezultat 3-0 në sete (6-3, 6-3, 6-0) në finalen e ‘French Open 2022’, duke e çuar në 14-të numrin e trofeve në këtë garë apo në 22 tituj Grand Slam në përgjithësi.

“Para së gjithash, Casper, është një kënaqësi e vërtetë të luaj me ty një finale këtu në Roland Garros. Ju jeni i madh. Dua t’ju përgëzoj për një karrierë të mrekullueshme që po bëni”, ka thënë fillimisht Nadal pas triumfit.

“Sidomos këto dy javë, mendoj se është një hap shumë i rëndësishëm përpara. Jam shumë i lumtur për ju, familjen tuaj dhe ekipin tuaj. Ju uroj gjithë të mirat për të ardhmen”.

“Unë duhet të falënderoj ekipin tim, familjen time, të gjithë. Është krejtësisht e mahnitshme, gjërat që po ndodhin këtë vit”.

“Mund t’ju falënderoj shumë për të gjitha gjërat që po bëni me mua dhe keni bërë gjatë gjithë viteve. Pa ju asgjë nga këto nuk do të ishte e mundur”.

“Për mua personalisht është shumë e vështirë të përshkruaj ndjenjat që kam, është diçka që nuk e kam besuar kurrë se do të isha këtu në moshën 36-vjeçare duke qenë konkurrues, një finale më shumë do të thotë gjithçka për të vazhduar”.

“Nuk e di se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen, por do të vazhdoj të luftoj për të vazhduar, kështu që faleminderit!”, përfundoi spanjolli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat