Murray: Është diçka fantastike të kthehesh në Wimbledon me fitore

Tenis

Murray: Është diçka fantastike të kthehesh në Wimbledon me fitore

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 10:51
Andy Murray

Dy-herë kampioni i turnet më të madh të tenisit, Andy Murray, është shprehur se është ndjenjë fantastike të kthehesh përsëri në Wimbledon me fitore.

Britaniku nuk u befasua duke mbajtur rekordin ende pa asnjë humbje në rundin e parë në Wimbledon, me fitoren ndaj australianit, James Duckworth.

Fillimi ishte i ngadalshëm për 35-vjeçarin, por pastaj mori lojën nën kontroll për ta fituar atë 3:1 në sete apo 4:6, 6:3, 6:2, 6:4.

 Murray tani pozicionohet i 52-ti në ranglistën botërore dhe tani në rundin e dytë do të përballet me numrin 20-të në botë, John Isner, këtë të mërkurë.

Pas fitores ndaj australianit, ai u ndal dhe tha: “Është gjithmonë fantastike të kthehesh këtu me fitore dhe me tifoz plotë. Kalova në rund por nuk e di sa mundësi do të kem. Jam i kënaqur që arrita ta menaxhoj ndeshjen dhe shpresojë se do të arrijë të luaj edhe një ndeshje në fushën kryesore.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat