Seminar ndërkombëtar, marrin pjesë 20 trajnerë nga Kosova

Volejboll

Seminar ndërkombëtar, marrin pjesë 20 trajnerë nga Kosova

Më: 25 gusht 2021 Në ora: 18:14
Seminar ndërkombëtar, marrin pjesë 20 trajnerë nga Kosova

Federata e Volejbollit në bashkëpunim me Federatën Botërore të Volejbollit-FIVB, po organizojnë kursin ndërkombëtar për trajnerë niveli II.

Kursi do të organizohet online për shkak të situates pandemike, ndërsa do të vazhdoj çdo ditë nga ora 12:00-16:00 deri me 3 Shtator.

Në kurs po marrin pjesë rrethë 20 trajnerë nga Kosova dhe vende të ndryshme të Botes.

Ligjerues i kursit është eksperti i njohur gjerman Dr. Christian Kröger.

Ky është niveli i dytë më i lartë që ipet nga Federata e Volejbollit Botëror.

Federata e Volejbollit do të jetë e përkushtuar në ngritjen e kapaciteteve në fushën e trajnerëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat