KV Shkëndija prezantoi tre përforcimet e reja

Volejboll

KV Shkëndija prezantoi tre përforcimet e reja

Nga: Shaban Sinani Më: 2 tetor 2021 Në ora: 17:06
KV Shkëndija prezantoi tre përforcimet e reja

Kampionati i ri i volejbollit në kategorinë e meshkujve dhe ato të femrave pritet të fillon  në javën e dytë të tetorit, ndërsa ekipet  vazhdojnë përgatitjet e tyre për të realizuar objektivat e tyre.

Klubi I volejbollit  Shkëndija  në drejtimin e trajnerit Habil Ajeti  tani më një kohë të gjatë  ka  nisur  përgatitjet për kampionatin e ri  me  forcat vetanake  me volejbollist  me  përvojë  dhe  me  ato  të rinjtë  që pritet të jenë e ardhmja e klubit. 

Por  krahas  volejbollistëve vendor  ekipi ka sjell edhe tre emra të njohur  të këtij  sporti dhe atë dy volejbollist nga kampionati i Bosnja e Hercegovinës Bahrija  Zenoviq  dhe  Xhemil Jalashkoviq dhe një nga kampionati malazes Vuk Medenica. Të tre këta  volejbollist  kanë  firmos kontratë njëvjeçare.

Të kënaqur  që janë pjesë e ekipit  kuqezi   nga  Tetova  ata shprehen optimist  se  investimi tek ato  do t’ia  vlej  pasi  ekipi  me siguri  do të  sjellë  në hapësiart e  klubit  një nga  trofetë  qoftë titullin kampion apo do të fitojnë Kupën republikane.  

“Sigurisht  se për mua është në përvoje e madhe. Këtë vit do të  japim maksimumin që në hapësirat e klubit të sjellim qoftë një nga trofet e kampionatit vendor. E jona ëhtë që stërvitemi dhe të luftojmë. Ndërsa punët tjera do të vinë me kohë” deklaroi volejbollisti malazez Vuk Medenica.

Kampionati në ligën e pare të volejbollit në kategorinë e meshkujve do garojnë 11 ekipe   ndërsa në ato të femrave 8  ekipe  në ligën e pare 9 ekipe  në ligën e dytë, Shorti  për  kampionatin e ri  që do të fillon më 16 shtator do të hidhet  gjatë javës së ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat