Skënderbeu mposht edhe Vllazninë

Volejboll

Skënderbeu mposht edhe Vllazninë

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 12:38
Skënderbeu mposht edhe Vllazninë

Ka startuar java e tretë e Superligës në volejboll për femra, ku janë luajtur dy ndeshjet e para.

Skuadra e Skënderbeut korri fitoren e tretë, duke mundur 3-0 Vllazninë në Shkodër dhe udhëheq renditjen me 9 pikë të plota, dnërsa vendaset pësuan ndalesën e parë sezonale. Fitore e merituar e ekipit korçar, që e dominoi takimin në të trija setet (25-17, 25-16, 25-7)

Rikthehet te fitorja skuadra e Partizanit, kampione në fuqi. Të kuqtë mundën 3-0 (254-10, 25-14, 25-14) Lushnjën në “Asllan Rusi”, në një ndeshje që ishte një formalitet për kryeqytetaset. Për Lushnjen humbja e tretë dhe mbyll renditjen, me 0 pikë.

Superliga femra, Java e tretë

Vllaznia – Skënderbeu, 0-3

Partiznai – Lushnja, 3-0

Tirana – apolonia, 24 tetor

Barleti Volley – Flamurtari, 24 tetor

Renditja: Skënderbeu 9 pikë, Partizani 6 pikë, Vllaznia 6 pikë, Tirana 3 pikë, Apolonia 3 pikë, Barleti Volley 3 pikë, Flamurtari 0 pikë, Lushnja 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat