Luboteni - Peja, sfida kryesore

Volejboll

Luboteni - Peja, sfida kryesore

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 12:18
Luboteni - Peja, sfida kryesore

Në vikend luhen ndeshjet e javës së gjashtë të superligës në të dy konkurrencat.

Në konkurencen e meshkujve ndeshja derbi do të zhvillohet në Ferizaj, ku Luboteni do të jetë nikoqir i Pejës të dielen.

Edhe në Therandë pritet të jetë ndeshje interesante ku G.Eagle Theranda do të ndeshet me Prishtina Volley.

Image

Orari femrat

Në konkurencen e femrave ndeshja më rivalizuese pritet të zhvillohet në mes të Prishtinës si nikoqire dhe Kastriotit nga Ferizaj.

Image

Orari meshkujt

Në përballjet tjera kemi ndeshje të ekipeve të kreut në tabelë me ekipet që luftojnë për të siguruar një vend në Superligë për sezonin e ri. Gjithësesi befasitë mund të ndodhin edhe në këto ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat