Derbi në Gjilan e në Ferizaj

Volejboll

Derbi në Gjilan e në Ferizaj

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 00:12
Orari i meshkujve

Në vikend luhen ndeshjet e javës së shtatë të Superligës së Kosovës në të dy konkurencat.

Në konkurencen e femrave ndeshja derbi do të luhet në Gjilan ku do të takohen Drita dhe Skenderaj.

Në konkurencen e meshkujve do të luhen dy ndeshje derbi.

Image

Orari i femrave 

Të shtunën Peja do të jetë nikoqire e Dritës e cila është pa humbje, ndërsa të dielen në Ferizaj do të zhvillohet derbi lokal në mes të Ferizajt dhe Lubotenit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat