Peja është nikoqir i liderit

Volejboll

Peja është nikoqir i liderit

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 17:25
Peja është nikoqir i liderit

Nesër dhe pasneser do të zhvillohet ndeshjet e javës së tetë të Superligës së Kosovës në të dyja konkurencat. Kjo javë është e parafundit e sezonit vjeshtor.

Në konkurencen e meshkujve do të zhvillohen dy ndeshje derbi.

Peja është nikoqir i Ferizajt e cila është lidere në tabelë dhe deri tani pa humbje. Gjithashtu edhe Drita në Gjilan është nikoqire e Therandes.

Image

Orari i femrave

Në konkurencen e femrave ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Ferizaj, ku KVF Ferizaj është nikoqire e Fushë Kosovës.

Image

Orari i meshkujve

Të dy ekipet janë në mesin e tabeles dhe “luftojnë” për një vend në Superligen A. Në ndeshjet tjera priten fitore të favoriteve, mirëpo edhe mund të ndodhin befasi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat