Drita në finale

Volejboll

Drita në finale

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 18:16
Drita në finale

Drita është në finalen e Kupës së Pavarësisë (femrat) në volejboll. 

Në ndeshjen e dytë Drita nga Gjilani arriti të fitoj ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultat 3:1 në sete.

Në dy setat e parë Drita shfaqi lojë më të mirë çka arriti të fitoj dy setat e parë duke e kufizuar Vllazninë në 15 respektivisht 14 pikë.

Ndërsa në setin e tretë ekipi shkodran u mobilizua pothuajse në çdo fazë dhe arriti ta përmbyll setin në favor të vetin.

Në setin e katërt Drita ishte më vendosur në fitore dhe arriti të përmbyll ndeshjen me rezultat 3:1 në sete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat