Peja ndeshet me ekipin portugez në Kupën e Evropës

Volejboll

Peja ndeshet me ekipin portugez në Kupën e Evropës

Nga: K.G. Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 22:03
Peja ndeshet me ekipin portugez në Kupën e Evropës

Kampioni i Kosovës, Peja, është gati për sfidën evropiane në volejboll (meshkujt).

Pejanët synojnë rezultat të favorshëm në përballje me AJ Fonte do Bastardo.

Një ndeshje e vështirë për pejanët por shpresojnë që të dalin me rezultat të favorshëm.

“KV Peja, në garat ndërkombëtare do të luaj ndeshjen e parë si nikoqir i ekipit portugez, AJ Fonte do Bastardo.

Ndeshja luhet nesër në orën 18:00 në palestrën e sporteve “Karagaçi” në Pejë.

Mbështetja juaj për ekipin e qytetit, përkatësisht fituesit të Kupës dhe kampionit të Kosovës nuk bën të mungoj”, njofton KV Peja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat