Fer Volley hesht kampionin, fiton Kupën e Federatës

Volejboll

Fer Volley hesht kampionin, fiton Kupën e Federatës

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 21:50
Fer Volley

Në finalen e Kupës së FVK-së të zhvilluar sonte, ekipi nga Ferizaj Fer Volley ka arritur fitoj ndaj kampiones në fuqi Dritës nga Gjilani me rezultat 1:3 në sete.

Drita mirë e nisi ndeshjen, mirëpo në fund të setit të parë Fer Volley arriti të konsolidoj radhët dhe të fitoj setin e parë. Në setin e dytë ekipi i Dritës ishte me i vendosur dhe arriti ta fitoj këtë set.

Në dy setat e radhës Fer Volley tregoj lojë më të mirë se Drita duke arritur të fitoj ndeshjen.

Image

Valmira Ramadani pranon trofeun nga Bahri Gjinovci, president i FVK-së

Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Fer Volley për suksesin e arritur, ndërsa ekipet pjesëmarrëse i uron për paraqitjet.

Drita Fer Volley 1:3 17:25, 25:22, 14:25, 16:25.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat