Skënderbeu përmbys Partizanin

Volejboll

Skënderbeu përmbys Partizanin

Më: 11 dhjetor 2021 Në ora: 18:14
Skënderbeu përmbys Partizanin

Kupa e Shqipërisë në volejboll për femra ka vijuar sot me takimet e radhës.

Në Grupin A, Skënderbeu vuajti shumë për të mundur Partizanin me rezultatin 3-2, ndeshje e luajtur në kryeqytet. Të kuqtë udhëhoqën 2-0 pas dy seteve të para (25-23, 25-22), por më pas erdhi për bysja e mikeshave korçare, që fituan tri setet e tjera (25-15, 25-17, 15-13).

Këto janë dy setet e para të humbura nga Skënderbeu këtë sezon, që qëndron i treti në grup, ndërsa Partizani ruan kreun.

Fitoren e parë në këtë grup korri Flamurtari, që mundi 3-0 Mirditën (25-14, 25-7, 25-14). Po 3-1 fiton edhe Teuta, që mposhti Club Albania në Durrës (25-20, 19-25, 25-20, 25-17), një ndeshje që dhuroi emocione riavlitet në parket.

Në Grupin B, Tirana mposhti 3-0 Barleti Volley, në sfidën kryesore të këtij grupi. Dy setet e para patën disi rivalitet, ndërsa në të tretin bardheblutë dominuan e fituan thellë (25-19, 25-22, 25-12).

Jashtë fushe fiton Lushnja, që mundi 3-0 Elbasanin (25-17, 25-20, 25-19), duke u ngjitur në vendin e dytë në renditje. Tri pikët e para në këtë event korri Korabi, që mposhti 3-1 Apoloninë (26-24, 20-25, 25-14, 25-17).

Grupi A – Dita e tretë

Teuta – Club Albania, 3-1

Flamurtari – Mirdita, 3-0

Partizani – Skënderbeu, 2-3

Vllaznia (pushim)

Renditja: Partizani 7 pikë, Teuta 6 pikë, Skënderbeu 5 pikë, Vllaznia 3 pikë, Flamurtari 3 pikë, Club Albania 3 pikë, Mirdita 0 pikë.

Grupi A – Dita e dytë

Elbasani – Lushnja, 0-3

Tirana – Barleti Volley, 3-0

Korabi – Apolonia, 3-1

Renditja: Tirana 6 pikë, Lushnja 6 pikë, Barleti Volley 3 pikë, Korabi 3 pikë, Apolonia 0 pikë, Elbasani 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat