Vakifbank kampione e botës

Volejboll

Vakifbank kampione e botës

Më: 20 dhjetor 2021 Në ora: 12:50
Vakifbank kampione e botës

Skuadra turke e Vakifbank Stamboll është shpallur kampione e botës në volejboll për femra.

Në finalen e luajtur në Stamboll, ajo mundi 3-2 në finale italianet e Imoco Conegliano, në një ndeshje me emocione e rivalitet (25-15, 22-25, 25-22, 22-25, 15-7).

Për ekipin turk ky është titulli i katërt kampion bote për femra, pas sukeseve të arritura në vitet 2013, 2017 e 2018.

Ndërsa ekipi italian i Conegliano ishte kampion në fuqi, duke mos arritur ta mbrojë trofeun e fituar dy vite më parë (vjet nuk u zhvillua prej pandemisë).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat