Rinesa Hasani, një lojtare e frikshme për rivalet

Volejboll

Rinesa Hasani, një lojtare e frikshme për rivalet

Nga: Kemajl Goca Më: 5 janar 2022 Në ora: 18:29
Rinesa Hasani, një lojtare e frikshme për rivalet

Në vitin 2021 dolën në sipërfaqe disa volejbolliste të reja e të shquara, që po mahnitin edhe dashamirët e kësaj loje.

Volejbollistja Rinesa Hasani, pothuajse në secilën ndeshje e bën diferencën dhe është vendimtare për fitoret e Fer Volley-t.

Një profil të tillë pothuajse nuk e ka as Drita, as Skenderaj, as Kastrioti, as Fushë Kosova, as Prishtina F. 

Image

Një lojtare e talentuar e përplot energji, luan në pozitën e pranueses, shumë klube e lakmojnë që të kanë në radhët e tyre, vitin që e lamë pas ka qenë e frikshme për të gjitha rivalet.

20-vjeçarja ka qenë e përkryer në vitin 2021, duke i dhënë zemër bashkëlojtareve në realizimin e objektivave, nga Liga e Parë në Superligën B e tani në Superligën A dhe janë kandidate kryesore për titullin e kampionit të Kosovës.

Kryetrajneri Edon Ibrahimi ka bërë një punë të madhe në klubin e Fer Volley nga Ferizaj, e cila po jep frytet duke iu falënderuar edhe lojërave cilësore të Rinesa Hasanit me volejbolliste të tjera.

Rinesa është edhe pikëshënuesja më e mirë në secilën ndeshje dhe shquhet për pranim e sulm të fortë. 

Edhe brenda klubit flasin me krenari për volejbollisten po ashtu edhe kryetrajneri Ibrahimi. Një volejbolliste që nuk e ka shoqen në elitën tonë, e cila ndër protagonistet që Fer Volley fitoi Kupën e Federatës, trofeun e parë në histori të ekzistimit si klub brenda 2 viteve.

Në një klub prej më të organizuarve në vendin tonë, nënkampione vjeshtore me 21 pikë, që kanë në radhët e tyre një volejbolliste si Rinesa, sukseset janë të pashmangshme.

Synimi i Rinesës është që të jap maksimumin në vitin 2022, të fitojnë edhe titullin edhe Kupën e Kosovës.  

Një lojtare si Rinesa, kur është në fushë edhe gjërat bëhen më të lehta për kryetrajnerin e bashkëlojtaret.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat