Skënderbeu leksion Flamurtarit

Volejboll

Skënderbeu leksion Flamurtarit

Më: 6 janar 2022 Në ora: 13:33
Skënderbeu leksion Flamurtarit

Ka rinisur Kupa e Shqipërisë në volejboll për femra, teksa është luajtur sfida e prapambetur e javës së 4-t në Grupin A. Ekipi i Skënderbeut fitoi 3-0 (25-12, 25-12, 25-13) ndaj Flamurtarit në Korçë, duke marrë kryesimin në këtë grup.

Një ndeshje që ishte një formalitet për volejbollistet korçare, superior në parket në të trija setet, duke e merituar fitoren. Suksesi ngjit Skënderbeun në krye të Grupit A, me 11 pikë, duke parakaluar në klasifikim Partizanin e Teutën.

Grupit A – Java e 4-t

Skënderbeu – Flamurtari, 3-0

Renditja: Skënderbeu 11 pikë, Partizani 10 pikë, Teuta 9 pikë, Club Albania 6 pikë, Vllaznia 3 pikë, Flamurtari 3 pikë, Mirdita 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat