Dritën vetëm fitorja e mban në garë

Volejboll

Dritën vetëm fitorja e mban në garë

Nga: K.G. Më: 22 prill 2022 Në ora: 17:21
Dritën vetëm fitorja e mban në garë

Drita e Gjilanit mobilizohet për sfidën e dytë të gjysmëfinales së Play-Off-it të Superligës së Kosovës në volejboll (meshkujt).

Drita synon fitore ndaj Pejës dhe të barazohet në seri të fitoreve, pasi që sfidën e parë e humbi me 3:1.

“KV Drita luan ndeshjen e 2-të gjysëmfinale të play-off-it në Superligen e Volejbollit A, nesër në Gjilan nga ora 20:30 kundër kampionit aktual, KV Peja.

Djemtë e Dritës kanë nevojë për përkrahje maksimale për këtë ndeshje dhe ftojmë të gjithë qytetaret e Gjilanit dhe tifozët “Intelektualët” të jenë prezent në palestren e sporteve, “Bashkim Selishta – Petriti”.

Kjo skuadër me moshën mesatare më të re nga gjitha skuadrat tjera pjesëmarrëse në Superligë e meriton një përkrahje për arritjet dhe paraqitjet në parket, pasi së bashku jemi më të fortë”, - njofton KV Drita.  Dritën vetëm fitorja e mban në garë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat