Sherife Behrami i jep fund karrierës

Volejboll

Sherife Behrami i jep fund karrierës

Më: 24 prill 2022 Në ora: 22:57
Sherife Behrami i jep fund karrierës

Sherife Behrami i jep fund karrierës si volejbolliste.

Shera ka pranuar mirënjohje nga presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci - në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të playoffit mes Skenderajt dhe Dritës - për kontributin e saj në volejbollin e Kosovës përgjatë 18 viteve karrierë, periudhë gjatë të cilës me krenari ka mbrojtur edhe ngjyrat e Kombëtares së Kosovës.

Ajo ishte katalizatori kryesor në sukeset e ekipit të KV Skenderajt, teksa ishte shpallur tre herë volejbollistja më e mirë në Kosovë, duke fituar po ashtu plot pesë herë çmimin si sportistja më e mirë e komunës së Skenderajt.

Shera u shpall kampione e Kosovës me Skenderajn, fitoi Kupën e Kosovës dhe Kupën e Federatës së Volejbollit të Kosovës.

Sidoqoftë, fati i saj i keq me lëndime ndikoi që të ndërpriste karrierën derisa sa ishte në kulmin e saj të suksesit. Për shkak të dy lëndimeve të rënda që i pësoi në vitin 2018 dhe 2021, ajo detyrohet t'i jap fund karrierës së saj si volejbolliste.

Federata e Volejbollit të Kosovës i uron Sherës të gjitha të mirat dhe suksese të mëtutjeshme në jetën e saj personale dhe profesionale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat