KV Llapi shpallet kampion në Ligën e Parë

Volejboll

KV Llapi shpallet kampion në Ligën e Parë

Më: 26 prill 2022 Në ora: 11:24
KV Llapi shpallet kampion në Ligën e Parë

KV Llapi shpallet kampion në Ligën e Parë, femrat (lindje)!

Vashat llapiane mbyllën sezonin në krye të tabelës me 39 pikë, pesë më shumë se përcjellësi më i afërt, kështu, nga edicioni i ardhshëm kanë siguruar pjesmarrjen në Superligën B.

Ekipi i Fetah Gashit në xhiron e fundit kishte mposhtur konkurrentin direkt për titull, KV “Vushtrria”, për të siguruar edhe matematikisht vendin e parë, njëherit edhe titullin kampion.

Llapi ngriti Kupën, të cilën kapitenes ia dhuroi presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, ndërsa medaljet i ndau sekretari i përgjithshëm i FVK-së, z. Valon Nikqi së bashku me drejtorin për Kulturë, Rini dhe Sport, Pajtim Balaj.

FVK përgëzon Llapin për titullin dhe i uron fat në Superligën B, sezonin e ardhshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat