Kosova në grup me Serbinë, e jashtëzakonshme

Volejboll

Kosova në grup me Serbinë, e jashtëzakonshme

Më: 30 prill 2022 Në ora: 22:21
Kosova në grup me Serbinë, e jashtëzakonshme

Hidhet shorti për Kampionatin Ballkanik U19, femrat, U20, meshkujt dhe U16, femrat, ku merr pjesë Kosova.

Në mbledhjen e mbajtur nga Asocioacioni i Volejbollit Ballkanik (BVA) sot, u caktuan datat, teksa u tërhoq edhe shorti për grupet pjesmarrëse.

Në Kampionatin U20, meshkujt, Kosova është pjesë e vazos A, së bashku me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë. Kjo garë zhvillohet mes datave 6-10 shtator dhe zë vend në Shqipëri.

Në anën tjetër, sa i përket Kampionatit Ballkanik U19, femrat, Kosova garon me Greqinë, Maqedoninë e Veriut, Serbinë, Turqinë dhe Rumaninë, me këtë të fundit që do t’i organizojë ndeshjet mes datave 10-14 gusht.

Te grupmosha U16, femrat, Kosova është pjesë e vazos A, së bashku me Turqinë, Bullgarinë dhe Greqinë. Ky Kampionat fillon pas 15 janarit, 2023, në Turqi.

Gjithashtu Federata e Volejbollit të Kosovës do të jetë organizatore e Kampionatit në Beach Volley U22, meshkuj dhe femra. Datat e këtyre garave do të publikohen nga BVA gjatë ditëve në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat