Drita dhe Fer Volley ndeshen në përballjen e dytë të finales

Volejboll

Drita dhe Fer Volley ndeshen në përballjen e dytë të finales

Më: 4 maj 2022 Në ora: 17:22
Drita dhe Fer Volley ndeshen në përballjen e dytë të finales

Të enjten, Drita dhe Fer Volley ndeshen në përballjen e dytë të finales së madhe të playoffit 2022, në konkurrencën e femrave.

Në takimin e parë, "Intelektualet" triumfuan me rezultat bindës në sete, 3-0, por ishte luftë e fortë nga Fer Volley në secilin set - 25-20, 25-21, 25-21.

Me një fitore eventuale, Drita do t'i ofrohej edhe më shumë titullit, i cili sigurohet me tri fitore. Megjithatë, Fer Volley luan si nikoqire dhe duhet të jetë e motivuar për të bërë më shumë, sidomos pas disa momenteve premtuese që pati në ndeshjen e parë.

Përballja zhvillohet të enjten, me fillim nga ora 20:15 dhe transmetohet direkt në RTK4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat