Po kthehet Fjolla

Volejboll

Po kthehet Fjolla

Nga: K.G. Më: 12 qershor 2022 Në ora: 18:20
Lorik Ilazi dhe Fjolla Shabani

Drejtuesit e kampiones dhe fitueses së Kupës së Kosovës, Dritës së Gjilanit, nuk ndalen me përforcime për edicionin e ri.

Ekipi nga Gjilani kësaj radhe ka rikthyer në radhët e veta volejbollisten e spikatur Fjolla Shabani, e cila ka munguar një kohë për shkak të lëndimit.

Lorik Ilazi, kryetrajner i Dritës, përveç që po e kompleton ekipin edhe po e shton konkurrencën brendapërbrenda kolektivit.
Ilazi i ka objektivat e qarta, të ndërtojë edhe një Dritë edhe më të fuqishme ashtu si i ka hije jo vetëm për garat vendore.  

Image

“Fjolla Shabani po kthehet për Dritën tonë duke vazhduar qysh tani të përgatitet që të jetë sa më e përgatitur të ndihmojë Dritën e vet, si në garat ndërkombëtare ku Drita do të marr pjesë si në ato vendore.

Fjolla e cila sa u zgjodh lojtarja më e mirë dhe pa konkurrencë në vitit 2019, ka marrë pikët maksimale thuajse nga çdo trajner, një ditë mbrapa pësoj lëndim shumë të rëndë në gju i cili e largoj nga loja aktive por asnjëherë nga dëshira dhe pasioni për volejbollin.

Fjolla që tani sa ka mbushur 26 vjet por ne opinionin e volejbollit të Kosovës dhe me gjerë njihet mirë duke qenë një nga lojtaret e pozitës qendër, ndër më të mirat të të gjitha kohërave dhe vazhdimisht anëtare e përfaqësueses së Kosovës në të gjitha garat ku Kosova mori pjesë, si dhe pjesë e Dritës me të cilën arriti 3 tituj kampion si dhe shumë Kupa duke qenë titullare.

Në vitin 2016 kur Kosova filloj epokën nëpër garat ndërkombëtare Fjolla në shumë ndeshje u zgjodh lojtare e ndeshjes: si kundër kombëtares së Zvicrës në Zvicër, kundër Kombëtares Suedisë në Suedi e gjithashtu edhe kundër Kombëtares së Estonisë në Estoni.

Kjo është Fjolla…

E sot Fjolla është prapë në familjen tonë. Mirë se vjen në familje “Fjollushë””, njofton KVF Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat