Shqiptari i Kosovës debuton me Gjermaninë ndaj SHBA-së

Volejboll

Shqiptari i Kosovës debuton me Gjermaninë ndaj SHBA-së

Nga: Kemajl Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:34
Leon Dervishaj

Volejbollisti me prejardhje nga Kosova, Leon Dervishaj, sot debutoi për kombëtaren e Gjermanisë, në ndeshjen e Ligës së Kombeve të Botës.

Gjermania pësoi humbje e rezultat 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:18) nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Leoni bëri paraqitje të mirë në fanellën e gjermanëve.

Ai është djali i legjendës së volejbollit të Kosovës, Bujar Dervishaj.

Volejbollisti i ri, Leoni, padyshim se kishte emocione në debutimin e tij në përballje ndaj amerikanëve.   

Edhe një sukses i madh për një shqiptar nga Kosova, sidomos në sportin skofiar, ku kemi një numër shumë të vogël që luajnë në nivele të larta. 

Prindi i tij, Bujari, ndihet krenar për djalin e tij dhe paraqitjen në nivelin më të lartë.

SHBA renditet në vend të tretë me 20 pikë dhe gjermanët të 11-tin me 7 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat