Kosova në gjysmëfinale

Volejboll

Kosova në gjysmëfinale

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 22:02
Kosova në gjysmëfinale

Kosova në gjysmëfinale!

Kosova po tregon paraqitje brilante në të dy konkurrencat, në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në 'Holiday Resort' të Sllatinës së Madhe.

Te femrat, dyshja nga Kosova 2, Avdyli/Finesa Sylejmani ka siguruar finalen e madhe ku do të ndeshet kundër Rumanisë,

Ndërsa te meshkujt, dyshja Erion Bajrami/Ermal Maliqi arriti gjysmëfinalen ku do të ndeshet me Turqinë 2, pasi paraprakissht regjistroi tri fitore kundër ekipeve si Turqia, Rumania dhe Maqedonia e Veriut..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat