Media e Banjallukës që drejtohet nga serbët, kështu e paraqet Dritën e Gjilanit!

Volejboll

Media e Banjallukës që drejtohet nga serbët, kështu e paraqet Dritën e Gjilanit!

Nga: Kemajl Goca Më: 26 korrik 2022 Në ora: 13:29
Drita

Drita e Gjilanit, kampione dhe fituese e Kupës së Kosovës (femrat), i ka të njohur rivalet, që do të luajë në garat ballkanike “BVA Cup Women” në volejboll.

Media e Banjallukës, “Monda.ba”, që drejtohet nga serbët, ka shkruar për garën por çuditërisht Kosovën e fut në thonjëza, edhe një akt i turpshëm i tyre, medium që dirigjohet nga kuzhina e Beogradit. 

“Turneu do të luhet nga 21 deri më 25 shtator dhe përveç Banjallukës, për titull do të luftojnë edhe AEK (Greqi), Drita (Kosovë), Rabotniçki (Maqedonia e Veriut), Dinamo (Rumani), Partizani (Serbi)) dhe PTT (Turqi)”, shkruan mes të tjera ky medium.

Nga ana tjetër, kryetrajneri i Dritës, Lorik Ilazi, do të përgatitet për këtë ngjarje të madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat