Kosova pëson humbje të thellë

Volejboll

Kosova pëson humbje të thellë

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 19:02
Kosova pëson humbje të thellë

Kombëtarja U19 e Kosovës është mposhtur nga ajo e Turqisë, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të Grupit A në Kampionatin Ballkanik që po zhvillohet në Mioveni të Rumanisë.

Vashat kosovare, të drejtuara nga trajneri Lorik Ilazi, e pësuan nga rivali më i fortë në grup dhe favoriti kryesor për të triumfuar në këtë kompeticion, pësuan disfatë me rezultat 3-0 në sete.

"Dardanet" u munduan të bënin më shumë sidomos në setin e tretë, por në fund u desh të pajtohen me rezultatin (25:16, 25:6, 25:16).

Në përballjen e radhës, Kosova ndeshet me Bullgarinë, të ejnten me fillim nga ora 15:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat